XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

1. Słowo Boże w ten XXI Dzień Papieski proponuje do rozważenia prawdę, iż doskonały chrześcijanin zawsze żyje w dniu Pańskim i zawsze świętuje niedzielę jako dzień Zmartwychwstania Zbawiciela. Słowo Boże wskazuje, że Bóg jest źródłem życia i jest w stanie ofiarować nam wszystko, co jest nam potrzebne do godnego życia. Dlatego prośmy o dar życia, nie bądźmy głusi na słowo życia, zwłaszcza gdy Bóg nas wzywa po imieniu. Serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom na inwestycje parafialne oraz na stypendia dla młodzieży (zbiórka do puszek przed kościołem), którym patronuje św. Jan Paweł II i Fundacja Nowego Tysiąclecia.
  2. W niedziele października tajemnicę Różańca odmawiamy przed Mszą świętą, a w tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. W poniedziałek różaniec z udziałem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam do wspólnej modlitwy w parafialnej wspólnocie. Gdyby każdy mieszkaniec naszej parafii przybył choć jeden raz na różaniec to każdego dnia byłoby na wspólnej modlitwie ok. 70 osób. Zachęcam do przeżywania daru wspólnej modlitwy.
  3. W liturgii tygodnia wiele wspomnień świętych i błogosławionych. W sobotę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. O 6:00 rano z katedry wrocławskiej wyrusza piesza pielgrzymka do Trzebnicy. Pątnicy będą przeżywać Mszę św. po przybyciu do Sanktuarium św. Jadwigi. Prosimy, aby pamiętali o Parafii św. Jacka i wypraszali potrzebne łaski dla naszych rodzin.
  4. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Wypominki będzie można składać od przyszłej niedzieli. Bardzo proszę wypełnić kartki czytelnie. Msze św. za Zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach będą sprawowane 1 do 5 XI 2021 roku. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14:00 na cmentarzu a w Dzień Zaduszny o godz. 12:00. W pozostałe dni w kościele parafialnym o godz. 18:00. Tradycyjnie będzie to dobra okazja do osobistej i żarliwej modlitwy za zmarłych polecanych przez nas Miłosierdziu Bożemu.
  5. W trzecie niedziele miesiąca będzie pomagał w duszpasterstwie ks. Michał Serwiński CMF, duszpasterz studentów z Ośrodka Wawrzyny. Będzie głosił Słowo Boże, jak również służył w sakramencie spowiedzi świętej. Już teraz bardzo mu dziękuję za gotowość do pracy w naszej wspólnocie parafialnej.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne oraz wydawnictwa religijne.
  7. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 października 2021 roku – B – INWESTYCYJNA – Dz.Pap.
09:00            Dziękczynno-błagalna w 26 urodziny Jagody i Jakuba: o błogosławieństwo Boże w dalszym życiu, dar zdrowia i opiekę Bożą przez wstawiennictwo NMP
11:00            Dziękczynno-błagalna w 12 rocznicę ślubu Magdaleny i Łukasza: o dar zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP nad małżeństwem, rodziną i potomstwem
13:00            + Stanisław + Marta Ciura
18:00            + ks. prałat Krystian Hyla – 9/30