XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 WRZEŚNIA 2021 ROKU

1. Jak możemy głębiej poznać wolę Pana Boga? Najpełniej dzieje się to, kiedy korzystamy z sakramentów świętych. Nauka Chrystusa wzywa do tworzenia więzi ożywianych słuchaniem Słowa Bożego i celebracją Najświętszej Eucharystii. Właśnie wtedy, gdy nasze czyste serce jest w dyspozycji łaskie głos Pana Boga jest bardziej czytelny, a my bardziej uzdolnieni do zaakceptowania Jego planu zbawczego. Od Niego otrzymujemy wszystko co jest nam konieczne dla osiągnięcia zbawienia. Uczmy się na co dzień dostrzegać te dary i nimi się kierować w relacjach z Bogiem i bliźnimi. Sakramenty to droga do nieba.
  2. W poniedziałek (27 IX) – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam na Mszę św. o 18:00 a następnie spotkanie formacyjne. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy tradycyjnie w środę o 17:50.
  3. W piątek (1.X) rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o 17:30 – połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. To bardzo ważna godzina dla wspólnej modlitwy w rodzinie parafialnej. Przypominam, że codzienna modlitwa rozważania tajemnic różańcowych umożliwia zyskanie odpustu zupełnego. W poniedziałki października Różaniec poprowadzą rodzice i dzieci pierwszokomunijne, którym uroczyście poświęcimy różańce w niedzielę 3 X 2021 podczas Mszy św. o 11:00. Natomiast w pozostałe dni tygodnia modlitwę różańcową prowadzić będą członkowie Rodziny Żywego Różańca i chętni do przewodniczenia poszczególnym tajemnicom różańcowym.
  4. Miesiąc październik rozpoczyna I piątek. Chorych odwiedzę od godz. 10:00. Po południu od 17:00 – 18:00 wystawienie NS i okazja do spowiedzi oraz modlitwy adoracyjno-różańcowej. Natomiast w I sobotę od 17:00 adoracja, wspólny różaniec o 17:15 i zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcam Parafian i Gości do modlitwy różańcowej w świątyni parafialnej.
  5. Jesteśmy mieszkańcami wspólnoty, więc Liderzy projektów obywatelskich z naszych terenów proszą Parafian i Gości o głosowanie na projekt 326 Smocze Uroczysko i projekt 108. Chodzi o zagospodarowanie terenów zielonych i większego parku dla mieszkańców małych i dużych, młodych i nieco starszych. Po Mszach św. można otrzymać właściwe ulotki.
  6. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Apostolstwo Chorych i egzemplarze misyjnych czasopism.
  7. Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Pan niech nam błogosławi.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 roku – B
09:00            ++ dusze w czyśćcu cierpiące
11:00            Dziękczynno-błagalna w intencji Rafała Rakowskiego z racji 18 urodzin: o dar zdrowia, Boże błogosławieństwo i wszelką pomyślność w życiu oraz opiekę NMP nad bliskimi i rodziną
13:00            W intencji Parafian