XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 WRZEŚNIA 2021 ROKU

1. Pan Bóg w swoim Słowie wskazuje nam na możliwość budowania Królestwa Bożego we wspólnocie Kościoła. Warto zapamiętać, że szczególną okazją do budowania królestwa Bożego jest niedzielna Eucharystia, ale też realizacja wezwania Zbawiciela: jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. Taka postawa pomoże nam wypracować dobre wartości i relacje z Bogiem i bliźnimi. Pomoże nam uszlachetnić ducha jak i zwykłą codzienność.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu ważne wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w czwartek św. Ojca Pio. Dobrze jest korzystać z pośrednictwa Przyjaciół Pana Boga, tak w codziennej osobistej modlitwie jak i w życiu rodzinnym.
  3. Prawie od roku działa Grupa Biblijna. Zapraszamy chętnych na cotygodniowe spotkania w czwartki o 18:30 w salce katechetycznej. Każdy zainteresowany modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego może dołączyć. Na początku spotkania modlitwa, następnie dzielenie się przeczytanym Słowem Bożym, a na końcu egzegeza omawianego fragmentu.
  4. Za tydzień już ostatnia niedziela września. Od przyszłego piątku (1.X.) uroczyste rozpoczęcie Różańca o 17:30. Warto pamiętać, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź), brak przywiązania do grzechu, intencja zyskania odpustu i modlitwa na intencje Ojca świętego. Zyskany odpust jest darowaniem kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy w spowiedzi sakramentalnej.
  5. Polecam prasę katolicką i pozycje książkowe: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Nowe Życie, U świętego Jacka oraz czasopisma misyjne i apostolskie.
  6. Pan Jezus niech nam błogosławi i niech nas strzeże w codzienności.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 roku – B
09:00            W intencji pokornego przebłagania i wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy Narodu Polskiego
11:00            + Joanna Chołodowska – z racji urodzin
13:00            + Zdzisław Masiejczyk – 1 rocznica śmierci