IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 KWIETNIA 2021 ROKU

1. W liturgii IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Powołaniowa i Dobrego Pasterza. Chrystus staje przed nami jako dawca życiowego powołania i Ten, który uzdalnia nas do chrześcijańskiego życia w łasce i Bożych darach. Sprawowana Eucharystia jest sakramentem, w którym Dobry Pasterz nieustannie uobecnia swoją miłość, złożoną w ofierze za wszystkich ludzi. Korzystajmy gorliwie w tak bogatej oferty darów Bożych.
  2. W I sobotę rozpoczniemy miesiąc maj. W tygodniu nabożeństwa majowe w kościele będą o godz. 17.45 przed Obrazem Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej, następnie Msza św. wieczorna. Zachęcam, aby przed Figurą MB Fatimskiej i przed Krzyżem na Kowalach śpiewać Litanię Loretańską w intencji naszych rodzin i ważnych spraw wiary. Prosić będziemy Maryję o dar zdrowia i oddalenie pandemii.
  3. W tym tygodniu I sobota maja: od 17:00 adoracja, o 17:15 wspólny różaniec ze zmianą tajemnic i następnie majówka oraz Msza św. niedzielna.
  4. Katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych: w poniedziałek o 17:00 a w czwartek o 16:30. Spotkanie z bierzmowanymi w piątek o 18:30.
  5. Parafia otrzymała już z Tartaku Szymek potrzebne drewno na Krzyż Cmentarny. Do dzieła przystąpi Pan stolarz. Tak więc z powodzeniem sprawy się toczą.
  6. Trochę mi wstyd o tym mówić, ale trzeba poruszyć sprawę korzystania ze śmietnika na cmentarzu. Po każdym posprzątaniu porządek jest przez dzień albo dwa. A później śmieci są porzucane przed śmietnikiem. Jest to wizytówka naszej kultury a może jej braku. Trochę mi wstyd, że o tak podstawowych rzeczach muszę mówić od ołtarza. Proszę o uszanowanie miejsca spoczynku Zmarłych i podjęcie troski o porządek.
  7. Polecam prasę katolicką: sięgnijmy po Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych oraz po wydawnictwa książkowe.
  8. Pan jako Dobry Pasterz niech nas wspiera swoim błogosławieństwem.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021 roku – DOBREGO PASTERZA
09:00            + Czesława Gajkowska – 32 rocznica śmierci
11:00            + Wacław Załęski – 4 rocznica śmierci  Po Mszy Chrzest: Matylda Ostrowicz
13:00            ++ zmarłych polecanych – 62/80