III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 KWIETNIA 2021 ROKU

1. W liturgii III Niedziela Wielkanocna inaugurująca Tydzień Biblijny – czas refleksji nad darem Słowa Bożego, które Zbawiciel kieruje do każdego z nas indywidualnie. Owoce Słowa Bożego zawsze integrują żyjących we wspólnocie Kościoła Bożego. Zwróćmy baczniejszą uwagę na osobistą i dogłębną lekturę Słowa Bożego oraz praktykę modlitwy Słowem Bożym. Rozpocznijmy tę praktykę od dzisiaj, a impulsem niech będzie fakt, że wychodząc ze świątyni możemy otrzymać zaszyfrowaną wiadomość dla naszej duszy. Członkowie Grupy Biblijnej proponują wzięcie karteczki z osobistym przesłaniem dla każdego z nas. W domu przeczytajmy tę wiadomość od Chrystusa Słowa Życia i zastosujmy w swoim życiu.
  2. W poniedziałek i czwartek o 16:30 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych. Na katechezie mogą być obecni rodzice dzieci. Natomiast w środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  3. Za tydzień w liturgii Niedziela Dobrego Pasterza – Powołaniowa. Modlitwą otoczmy kapłanów pochodzących z naszej parafii i prośmy o nowe powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy misyjnej. To również odpowiednia sposobność, aby modlić się świętość życia dla powołanych: dzieci, młodzieży, narzeczonych, małżonków i osób życia Bożego.
  4. Zaniepokojonych Parafian informuję, iż Krzyż na cmentarzu został bezpiecznie zdemontowany. Parafia otrzyma odpowiednie drewno na nowy Krzyż, który zostanie przygotowany i osadzony w pobliży ołtarza polowego. Może to potrwać kilka tygodni, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Pragnę już teraz podziękować Panom, którzy dokonali demontażu, jak również właścicielowi Tartaku Szymek za gotowość przygotowania odpowiedniego drewna i podarowania naszej Parafii.
  5. Do naszej dyspozycji prasa katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Nowe Życie, Miłujcie się, Apostolstwo Chorych i tytuły misyjne.
  6. Na osobiste i owocne przeżywanie Tygodnia Biblijnego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 kwietnia 2021 roku – SŁOWA BOŻEGO
09:00            W intencji Parafian
11:00            + Jerzy Polański – o dar szczęśliwej wieczności
13:00            ++ zmarłych polecanych – 55/80