I NIEDZIELA ADWENTU – 29 LISTOPADA 2020 ROKU

1. Niedzielną Liturgią rozpoczynamy czas ADWENTU. Łączymy się ze wszystkimi dla których jest to czas oczekiwania na ostateczne przyjście Pana i którzy pragną przygotować się do spotkania z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Zbawiciela. Emmanuel – Bóg jest z nami. Nowy Rok Liturgiczny powinien skłonić nas bardziej do osobistej i wspólnotowej medytacji nad wydarzeniem naszego zgromadzenia na Świętej Wieczerzy: Najświętszej Eucharystii, która jest wyrazem czuwania i przyjścia Syna Człowieczego. Ma to być czas budowania więzi z Bogiem i bliźnimi przez dar serca pełnego łaski i darów Bożych.
  2. Od dzisiaj na stoliku przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego mamy do dyspozycji poświęcone Opłatki Wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece duże – po 15 zł i małe po 6 zł. Ofiary opłatkowe przeznaczone tradycyjnie na całoroczne utrzymanie kościoła. Ofiary za świece i opłatki składamy do skarbony.
  3. W tygodniu adwentowym od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 18:00. Mszę św. poprzedzi tradycyjna procesja z lampionami. Roraty przeżywać będziemy w tym roku wchodząc głębiej w prawdę o budowaniu jedności z Bogiem przez udział w Najświętszej Eucharystii. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu I piątek grudnia. Chorych odwiedzę w czwartek od 10:00. Natomiast po południu od 17:00 godzinna adoracja i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Natomiast w I sobotę grudnia: adoracja od 17:00, o 17:15 modlitwa wspólnoty żywego różańca i zmiana tajemnic a o 18:00 Msza św. z II niedzieli adwentowej.
  5. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu przeżywać będziemy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, gdzie pozostało wielu Polaków, którzy pomimo biedy i opuszczenia trwają w wierze i są wdzięczni za każdą pomoc od Rodaków w Ojczyźnie. Panie Florystki za tydzień będą kwestować po Mszach św.
  6. W II Niedzielę Adwentu [6.XII] w czasie Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi poświęcenie i nałożenie medalików Dzieciom I Komunijnym. Po poświęceniu rodzice nałożą dzieciom medaliki oddając je w opiekę Opatrzności Bożej prosząc o błogosławieństwo i łaski oraz pośrednictwo Niepokalanej Maryi.
  7. Korzystajmy z lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, L’Osservatore Romano i Apostolstwo Chorych.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020 roku – B
09:00            + Ryszard Gajkowski – 4 rocznica śmierci
11:00            ++ z rodziny Barańskich, Majchrzaków i Siegieniewiczów
13:00            + Henryk Markiewicz – int. uczestników pogrzebu