XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LISTOPADA 2020 ROKU

1. Boże Słowo wskazując na prawdę o końcu ziemskiego życia, uwrażliwia nas, abyśmy dzielili się uzdolnieniami, które indywidualnie i we wspólnocie otrzymujemy od Boga. Dzielenie się z serca pozwala znaleźć prawdziwą radość, bowiem szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Bogu, Stwórcy wszelkiego dobra. Nasza egzystencja w tych trudnych okolicznościach pandemii inspiruje nas bogatszego zatroskania się o innych, zwłaszcza przez praktyczne czynienie dobra.
  2. W Kościele przeżywamy światowy Dzień Ubogich. Ojcowie Bonifratrzy, którzy zwyczajowo kwestowali na wrocławskich cmentarzach w Dzień Wszystkich Świętych zwracają się do nas o wsparcie Hospicjum przy ul. Poświęckiej. Można to uczynić SMS-em (kod przy wyjściu z kościoła) lub składając swój dar do skarbony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary przeznaczone będą na przygotowanie lepszych sanitariatów do pielęgnacji chorych.
  3. W środę Nowenna do MNP Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:30 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkania są obowiązkowe.
  4. W sobotę – 21 XI – to czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczystą adorację rozpoczniemy o godz. 15:00 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie: od 15:30 – modlitwa adoracyjna parafian ze Swojczyc; od 16:30 – parafian z Kowal; od 17:30 – parafian z Nowego Portu i Olimpii Port, Green Portu, Murowanej i Polany Miłoszyckiej. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. w intencji Parafian: dziękczynna za dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana w rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy adoracyjnej i dziękczynnej.
  5. Za tydzień Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny rok liturgiczny w naszym życiu. Wyśpiewamy Panu Bogu uwielbienie za czas łaski i życia. Skierujmy pokorne prośby do Pana Boga, zwłaszcza o wierne trwanie w wierze i pełnienie dzieł miłości. Tradycyjnie w Uroczystość Chrystusa Króla ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  6. Korzystajmy z lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się. Sięgnijmy również po książeczkę: Powrócić na Mszę św.
  7. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i łaski zdrowia.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020 roku – DZIEŃ UBOGICH
09:00          + Urszula Uzarowicz – 5 rocznica śmierci
11:00          + Krystyna + Zygmunt Trojanowscy
13:00            + Marcin Skrzypkowski – 8 rocznica śmierci