XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

1. Słowo Boże uświadamia nam, że Boży dar wspólnoty realizujemy w sposób wyjątkowy w czasie sprawowania Eucharystii, która jest antycypacją uczty ostatecznej zapowiedzianej przez proroków, to zapowiedziane w Nowym Testamencie Gody Baranka. Przekonywał nas o tym wiele razy św. Jan Paweł II, który nadal pragnie pośredniczyć w otrzymywaniu darów Bożych. Tak więc Najświętsza Eucharystia uobecniana nam misterium Wieczernika i Ofiary Krzyża dając nam pokarm na życie wieczne. Niech te myśli towarzyszą nam, kiedy przeżywamy kolejny XX Dzień Papieski i niedzielę inwestycyjną. Serdecznie dziękuję Ofiarodawcom tak na inwestycje parafialne jak i za ofiary na stypendia dla młodzieży składane po Mszy św. do puszek.
  2. Różaniec dzisiaj i w tygodniu o godz. 17:30. [Poświęcenie różańców dzieciom I Komunii o godz. 11:00]. W poniedziałek różaniec z udziałem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam do wspólnej modlitwy w parafialnej wspólnocie. Gdyby każdy mieszkaniec naszej parafii przybył choć jeden raz na różaniec to każdego dnia byłoby na wspólnej modlitwie ok. 70 osób, a jest nas od 10 - 15.
  3. W środę święto Komisji Edukacji Narodowej. W modlitwie różańcowej będziemy modlić się w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby korzystali z Bożego światła i Bożej mądrości w formacji dzieci i młodzieży. To wielki trud i wymagające powołanie. A dzieci i młodzież zachęcam do postawy wdzięczności i szczerej pamięci modlitewnej.
  4. Gromadzimy materiały potrzebne do remontu podłogi na chórze kościelnym. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe. Dlatego w czasie prac górna część kościoła nie będzie chwilowo czynna dla wiernych.
  5. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie, U świętego Jacka i Apostolstwo Chorych.
  6. Życzę Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020 roku – INWESTYCYJNA I DZ.N.T.
09:00            + Zdzisław Masiejczyk
11:00            Dziękczynno-błagalna w 1 rocznicę urodzin Aleksandry Bernackiej: o dar zdrowia, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże i opiekę MB – int. dziadków            Po KOMUNII – POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH
13:00            + Zofia Węgiel – 10 rocznica śmierci + Franciszek – 41 rocznica śmierci Po Mszy św. Chrzest: Elżbieta CYPRYCH
18:00            + Krystyna Fidelus – int. od koleżanek córki ze Swojca