XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

1. Słowo Boże wzywa nas do dynamicznej pracy w winnicy Pana oraz wierności Bożym darom. Bóg przychodzi do nas nie jako dawca śmierci lecz proponuje duchową odnowę i dar życia wiecznego. Przez udział w Eucharystii udoskonala w nas to, co zostało nam darmo dane w sakramencie Chrztu Świętego. Dlatego w życiu codziennym kierujmy się mocą Bożą, mądrością i dobrymi relacjami z bliźnimi, realizując z przekonaniem przykazanie miłości. Dzisiaj składaliśmy dary materialne i duchowe wspierając działalność Papieża Franciszka. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom. W Jego intencji będziemy modlić się na Różańcu o 17:30.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17:30. W poniedziałek różaniec prowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. We wtorek o udział w modlitwie proszę matki, w środę ojców, w czwartek dzieci szkolne i młodzież a w piątek młode małżeństwa. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym. Intencji jest dużo i trzeba omodlić je sercem i duszą z żywą wiarą.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Siostry Faustyny naszej orędowniczki. Zaś w środę wspomnienie NMP Różańcowej.
  4. Za tydzień II niedziela października - niedziela inwestycyjna. Ofiarami wspieramy fundusz prac remontowych i inwestycyjnych. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie modlitewne i darem serca. W ostatnim czasie udało się przeprowadzić prace remontowe murze od strony zachodniej: uzupełniono na kilkunastu metrach kwadratowych zaprawę spoinową i cegły, tak aby nikomu nie zagrażały. W zakrystii położono nową podłogę i przygotowujemy się do prac na chórze kościelnym. Na cmentarzu uporządkowano alejki. Prosimy dbać o otoczenie grobów naszych zmarłych.
  5. Również za tydzień XX DZIEŃ PAPIESKI. Po Mszach św. okazja dorocznego wsparcia katolickiej Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, która troszczy się o stypendia dla młodych zdolnych Polaków. Paniom Florystkom już teraz dziękuję za przeprowadzenie tej kwesty.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie oraz U świętego Jacka.
  7. Przyjmijmy błogosławieństwo na świętowanie Dnia Pańskiego i nowy tydzień.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2020 roku – ŚWIĘTOPIETRZE
09:00            ++ zmarłych polecanych – 7/75
11:00            W intencji Parafian
13:00            + Marta + Stanisław Ciura