XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 WRZEŚNIA 2020 ROKU

1. Sam Pan Bóg w Słowie Bożym wskazuje nam na możliwości budowania Królestwa Bożego. Warto zapamiętać, że szczególną okazją do budowania królestwa Bożego jest niedzielna Eucharystia, podczas której chrześcijańska wspólnota woła do Jezusa: Maranatha, przyjdź Jezu Panie. Czy mi zależy na wypracowaniu dobrych wartości i relacji zarówno z Bogiem, jak i z każdym człowiekiem? Dokonajmy tego zarówno w wymiarze duchowym, jak i w codziennych relacjach z bliźnimi.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu ważne wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę św. Ojca Pio a w piątek bł. Władysława z Gielniowa. Korzystajmy z pośrednictwa Przyjaciół Pana Boga w codziennej modlitwie i życiu rodzinnym.
  3. Zawiązała się Grupa Biblijna. Cotygodniowe spotkania będą w czwartki o godz. 18:30 w salce katechetycznej. Każdy zainteresowany modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego może dołączyć. W tym roku Grupa Biblijna będzie rozważać perykopy z Ewangelii wg. Św. Łukasza. Na początku spotkania modlitwa, następnie dzielenie się przeczytanym Słowem Bożym, a na końcu egzegeza omawianego fragmentu.
  4. Za tydzień już ostatnia niedziela września. Od przyszłego czwartku (1.X.) uroczyste rozpoczęcie modlitwy różańcowej o 17:30. Warto pamiętać, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź), brak przywiązania do grzechu, intencja zyskania odpustu i modlitwa na intencje Ojca świętego. Zyskany odpust jest darowaniem kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy w spowiedzi sakramentalnej.
  5. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Nowe Życie oraz egzemplarze czasopism misyjnych i Kalendarz Misyjny na 2021 r. w cenie 10 zł.
  6. Pan Jezus niech nam błogosławi i niech nas strzeże w codzienności.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020 roku
09:00            + Zbigniew Buchta – int. uczestników pogrzebu
11:00            + Monika + Adam + Maria + Stanisław + Grażyna ++ z rodziny Sokowiczów i Kazimierowiczów
13:00            Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny, dla kapłanów, parafii, dobrodziejów i Ojczyzny