XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 WRZEŚNIA 2020 ROKU

1. Słowo Boże zachęciło nas do szczególnej troski o katolickie wychowanie młodego pokolenia. Pielęgnujmy wiarę żywą opartą na znakach Bożego przebaczenia, które odnajdujemy w sakramentach Kościoła, najpełniej w Eucharystii. Dzięki tej mocy zdołamy pokonać wiele słabości i grzechów oraz na nowo zaufać Miłosiernemu Zbawicielowi. Dlatego warto dbać o serce nieskazitelne i braterską miłość w życiu osobistym i wspólnotowym.
  2. Z racji niedzieli inwestycyjnej dziękuję Opatrzności Bożej za wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców, dzięki którym możemy troszczyć się o dzieła parafialne. Pan niech błogosławi za dobroć i wrażliwość serca.
  3.  Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej a w piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pełnego udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia. Choć nie mamy obowiązku uczestniczenia we Mszy św. codziennie, to jednak warto znaleźć czas – choć raz w miesiącu – na wyjątkowe spotkanie w Chrystusem, który przez Eucharystię również buduje Kościół domowy, szczęśliwą rodzinę. Do niedzielnej Eucharystycznej modlitwy rodzinnej dodajmy taki dar w tygodniu.
  4. Przypominam rodzicom o zgłoszeniu dzieci do całorocznego przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej w parafii. Można tego dokonać po Mszy św. niedzielnej lub w kancelarii parafialnej do 22 września. Spotkanie z rodzicami będzie 28 września o godz. 18:00. Kandydaci do bierzmowania powinni zgłosić się do 10 października 2020 roku.
  5. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie i elektroniczną wersję U świętego Jacka. W tych czasopismach publikowane są liturgiczne i biblijne rozważania Słowa Bożego. Warto do tych treści powracać nawet w ciągu tygodnia, aby owocniej żyć treścią proklamowanego Słowa.
  6. Wszystkim życzę dobrej niedzieli. Pan Jezus niech nas prowadzi.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020 roku – INWESTYCYJNA
09:00              Dziękczynno-błagalna w intencji rodzeństwa, ich dzieci, wnuków i rodzin – int. od Siostry Felicji
11:00              Dziękczynno-błagalna w 1 rocznicę ślubu Patrycji i Kamila: o dar zdrowia, potrzebne łaski i opiekę NMP nad małżeństwem i całą rodziną
13:00              Dziękczynno-błagalna od rodziny Piotra i Doroty Kuriatów: o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej nad małżeństwem i rodziną.    Po Mszy św. Chrzest: Hanna WOWCZUK