XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 WRZEŚNIA 2020 ROKU

1. Słowo Boże uświadamia nam, że naśladowanie Chrystusa, który przyszedł, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno, wyrywając ich z mocy Złego, jest pierwszym powołaniem uczniów pańskich. Dlatego potrzebujemy prawdziwie duchowej mocy i mądrości Ducha Pocieszyciela, aby zrozumieć w wierze siebie i na co dzień odkrywać prawdziwe wartości, przede wszystkim te, które kształtują nasze bezpośrednie relacje w rodzinie i każdej wspólnocie życia. Mamy kierować się łaską wiary żywej, która czerpie z obecności Pana.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Korzystajmy z daru wspólnej modlitwy wstawienniczej przez pośrednictwo Niepokalanej Matki. Nasze intencje i modlitwy – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie możemy wspomóc zapalając świece wotywne.
  3. Rozpoczynamy kolejny rok parafialnego przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów świętych. Do 22 września 2020 roku w Kancelarii Parafialnej lub po Mszy św. niedzielnej należy zgłosić dzieci do całorocznej formacji i przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej. Spotkanie z rodzicami będzie 28 września o godz. 18:00 – Msza św. a następnie podanie harmonogramu formacyjnego dzieci I Komunijnych. Natomiast kandydaci do bierzmowania powinni zgłosić się do 10 października 2020 roku: zapisy do formacji po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Bierzmowanie jest planowane w maju 2021 roku.
  4. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na planowane i wykonywane inwestycje i prace gospodarcze w parafii. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, również Tym, którzy wpłacają swoje ofiary i dary na konto parafialne.
  5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, U świętego Jacka. Pozostałe tytuły na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Pan Jezus niech błogosławi.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 września 2020 roku
09:00            + Antonina Andruchowicz – int. uczestników pogrzebu
11:00            W intencji Parafian oraz + Zofia (mama Pani Wicedyrektor Barbary) – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego – Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i błogosławieństwo DZIECI
13:00            O dar zdrowia, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Wiktorii Dynowskiej Po Mszy św. Chrzest: Agata Maria GOŁĘBIOWSKA