XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 SIERPNIA 2020 ROKU

1. Przez celebrację niedzielnej Eucharystii coraz głębiej wchodzimy w tajemnicę Krzyża Zbawiciela. Msza św. ukazuje nam, jak Ofiara Krzyża w Jezusie stała się najwyższym aktem miłości oraz definitywnym wyzwoleniem człowieka od zła. Korzystajmy z tego źródła łaski i przeżywajmy w miłości zjednoczenie z Panem, który nas do końca umiłował.
  2. Na początku nowego roku katechetycznego zachęcam kandydatów (w każdym wieku) do udziału w Służbie Liturgicznej jako ministranci i lektorzy. Po okresie przygotowania i formacji będą mogli podjąć służbę w czasie Mszy św. i nabożeństw parafialnych. Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
  3. We wtorek (1.IX) wspomnienie bł. Bronisławy, której relikwie przechowujemy w naszej świątyni i która jest orędowniczką dla naszych rodzin. Zachęcam do osobistej modlitwy wstawienniczej przez jej pośrednictwo. Jest patronką trudnych spraw. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu I piątek miesiąca września. Od 10:00 odwiedzę chorych [w zakrystii można zgłosić nowych chorych], a od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Natomiast w I sobotę od 17:00 adoracja, o 17:15 wspólny różaniec a o 18:00 Msza św. niedzielna.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystą Mszą św. o godz. 11:00 rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny polecając Opatrzności Bożej nade wszystko dzieci i młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców. Parafialną i rodzinną modlitwą chcemy objąć dzieło ewangelizacji młodych pokoleń i sprawę ożywienia ich wiary, tak by bardziej zdołali zawierzyć mocy Jezusa Chrystusa. Dzieci i młodzież ze SP nr 8 z Kowal będą uczestniczyć ze sztandarem Szkoły. Cieszyć się będziemy ze wspólnej modlitwy z Nauczycielami i Dyrekcją Placówki. Po Mszy świętej poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz błogosławieństwo dla UCZNIÓW.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, Nowe Życie, Apostolstwo Chorych. Za tydzień już nowy numer U świętego Jacka.
  7. Na owocne świętowanie niedzieli i tygodnia Pan Jezus nam pobłogosławi.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 roku
09:00            Dziękczynno-błagalna w 24 rocznicę ślubu Teresy i Zbigniewa: o potrzebne łaski i dary w życiu małżeńskim i rodzinnym i opiekę NMP nad rodziną
11:00            W intencji Parafian – I Komunia św.
13:00            Dziękczynno-błagalna w 30 urodziny Malwiny z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w życiu osobistym Po Mszy św. Chrzest: Kajetan FURMAŃSKI
18:00            + Bronisława  - 30 rocznica śmierci + Jan + Maria + Józef + Zygmunt + Elwira + Irena + Krystyna + Marian

Poniedziałek  – 31 sierpnia 2020 roku

Wtorek           – 1 września 2020 roku – bł. Bronisławy