XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 SIERPNIA 2020 ROKU

1. Pan Bóg w każdym czasie objawia nam swoją wolę, zawsze pragnąc naszego zbawienia. Może to mieć miejsca zwłaszcza w czasie Komunii świętej, kiedy przeżywamy szczególną więź z całą wspólnotą Kościoła Bożego, którą na ziemi kieruje Ojciec Święty w jedności w biskupami poszczególnych diecezji. Jednak to od nas zależy czy z wiarą odczytujemy każdą Bożą propozycję i realizujemy ją w życiu. Warto odczuwać i pielęgnować dary łaski.
  2. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Maryja zachęca nas, abyśmy czynili wszystko co Jezus nam powie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00, w czasie której odnowimy Akt poświęcenia Najświętszej Maryi Pannie.
  3. W liturgii tygodnia wspomnienie św. Bartłomiej Apostoła, św. Moniki, św. Augustyna i Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. W przyszłą niedzielę (30 VIII o 11:00 Msza św. w intencji Parafian: Pierwsza Komunia Święta IV Grupy. Dlatego int. dziękczynno-błagalną w 30 urodziny Malwiny z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w życiu osobistym odprawię o godz. 13:00. Przepraszam za wprowadzoną zmianę.
  5. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego odbędzie się 6 IX – 11:00. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców. Po Mszy św. będzie uroczyste poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zachęcam serdecznie do rodzinnego uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie, Apostolstwo Chorych i czasopisma misyjne.
  7. Pan Jezus niech nam błogosławi na godne świętowanie niedzieli.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpnia 2020 roku
09:00            + Halina Szczepanik – int. uczestników pogrzebu
11:00            Dziękczynno-błagalna w 32 urodziny Pawła PACIORKA oraz o hojność Bożego błogosławieństwa dla Rodziny, szczególnie żony i dzieci
13:00            W intencji Parafian Po Mszy św. Chrzest: Leon MIKOŁAJCZAK – Gniewomir Tadeusz MAZUR – Stanisław Mateusz LINDERT – Stanisław Ignacy KĘDZIA
18:00            Dziękczynno-błagalna w 17 rocznicę ślubu Agaty i Bartłomieja: o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Małżonków i synów: Szymona i Stasia

Poniedziałek  – 24 sierpnia 2020 roku – św. Bartłomieja Apostoła

Wtorek           – 25 sierpnia 2020 roku

Środa             – 26 sierpnia 2020 roku – NMP Częstochowskiej
18:00              + Czesław Wójcik – 4/21

Czwartek       – 27 sierpnia 2020 roku – św. Moniki
18:00              Dziękczynno-błagalna w 4 rocznicę ślubu Joanny i Grzegorza oraz o Boże błogosławieństwo dla Jasia w 1 rocznicę urodzin oraz Mateusza: o potrzebne dary i łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym

Piątek            – 28 sierpnia 2020 roku – św. Augustyna
18:00              + Marek – z racji urodzin

Sobota            – 29 sierpnia 2020 roku
18:00              + Czesław Wójcik – 5/21

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 roku
09:00              Dziękczynno-błagalna w 24 rocznicę ślubu Teresy i Zbigniewa: o potrzebne łaski i dary w życiu małżeńskim i rodzinnym i opiekę NMP nad rodziną
11:00              W intencji Parafian – I Komunia św.
13:00              Dziękczynno-błagalna w 30 urodziny Malwiny z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w życiu osobistym Po Mszy św. Chrzest: Kajetan FURMAŃSKI
18:00             + Bronisława  - 30 rocznica śmierci + Jan + Maria + Józef + Zygmunt + Elwira + Irena + Krystyna + Marian