VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 MAJA 2020 ROKU – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W liturgii VII Niedziela w okresie wielkanocnym, w której celebrujemy Wniebowstąpienie Pańskie. Jezus idzie do nieba, aby przygotować nam miejsce na wieczne przebywanie z Ojcem oraz by obdarzyć nas na co dzień młodością i mądrością Ducha Świętego Pocieszyciela. Otwórzmy się zatem na dary nieba, których znamiennym znakiem jest dar Bożej Miłości w sercu i działaniu. W osobistej refleksji pogłębiajmy prawdę, iż Chrystus jako Arcykapłan dóbr przyszłych stanowi centrum liturgii i jest głównym celebransem sprawowanych misteriów, przez które czcimy Ojca w niebie.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj w łączności ze Mszą św. o godz. 13:00. Natomiast Majówka w tygodniu o godz. 17:45. Już w tym tygodniu otoczmy naszą modlitwą dzieci, które w 3 grupach przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz prośmy o gorliwość wiary w życiu ich rodzin. Pamiętajmy również o duchowym przygotowaniu do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które w liturgii już za tydzień.
  3. W najbliższym czasie od Księdza Dziekana otrzymamy dokumenty ubezpieczeniowe dla kościoła, plebanii i kaplicy cmentarnej. Do końca czerwca musimy przedłużyć ubezpieczenie własności Parafii. Miejmy to na uwadze składając swoje ofiary na inwestycje i prace remontowe w Parafii. Koszt ubezpieczenia rocznego to summa ok. 3000 PLN.
  4. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – uroczystość kończąca okres wielkanocny. Zachęcam do tradycyjnego wystroju, również naszych domów, aby te zielone święta inspirowały nas do większego otwarcia się na moc darów Ducha Pocieszyciela i gotowości do ich przyjęcia.
  5. Życzę pożytecznej lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Nowego Życia, Miłujcie się i Apostolstwa Chorych.
  6. Pan niech nam błogosławi.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 maja 2020 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
09:00          + Czesława – 31 rocznica śmierci
11:00          + Jacek Hajdukiewicz – 3 rocznica śmierci
13:00          + Lucjan Rogóz – 14 rocznica śmierci + Marek – 3 rocznica śmierci + Andrzej – 3 rocznica śmierci ++ z rodzin