V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 MAJA 2020 ROKU

1. W liturgii V Niedziela Wielkanocna, w której Chrystus Pan, zwycięzca grzechu i śmierci, staje się obecny dla nas w szczególny sposób w celebracji eucharystycznej. To On nas uzdalnia do miłowania naszych bliźnich i codziennego skutecznego zatroskania o nich. Do takiego działania potrzebujemy pełnej i prawdziwej mocy i zdolności, która rodzi się wyłącznie z łaski i hojności Bożej. Potrzeba więc, by każdy osobiście otworzył się duchowo na te dary, zwłaszcza swoje serce i wolną wolę.
  2. Z racji niedzieli inwestycyjnej pragnę serdecznie podziękować wszystkim Ofiarodawcom na te dzieła parafialne. W intencji wszystkich naszych Dobrodziejów odprawię dzisiaj Mszę św. dziękczynną o godz. 11:00, aby prosić Opatrzność Bożą o potrzebne łaski i błogosławieństwo na każdy dzień ich życia i tworzenia wspólnoty wiary w naszej Parafii. Praktycznie zostały ukończone prace związane z podłączeniem plebanii do sieci kanalizacji miejskiej. Muszą jeszcze zostać wykonane roboty końcowe, a zwłaszcza uzupełnienie placu przed kościołem w kostkę brukową. To są prace wymagające cierpliwej dokładności. Mam nadzieję, że w najbliższych dwóch tygodniach zostaną pomyślnie zrealizowane. Polecam tę sprawę Opatrzności Bożej i zatroskaniu wiernych.
  3. Przez obecnych tutaj Parafian i Gości pragnę szczerze zachęcić wiernych do korzystania z daru sakramentów i wspólnej celebracji misteriów zbawienia. Nawet nie wykorzystujemy ilości miejsc, które są zgodne z postawionymi wymogami epidemicznymi. Mamy odwagę nie tylko pójść do sklepu… Miejmy wrażliwość serca i duszy, która zachęca nas do tworzenia wspólnoty wiary żywej. Tak wiele osób nie skorzystało jeszcze ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej, a przecież taka okazja jest przez cały czas.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Kościół zachęca nas, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Również Konferencja Episkopatu Polski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka i podjęli w parafiach dzień postu. W tych intencjach zapraszam w tygodniu do udziału w nabożeństwach majowych o 17.45, które ofiarujemy też w intencji naszych rodzin i mieszkańców całej Parafii. Korzystajmy ze wstawiennictwa św. Jacka, bł. Czesława, bł. Bronisławy i św. Siostry Faustyny, których relikwie są w naszej świątyni. Ta szczególna obecność świętych Patronów niech nas inspiruje do osobistej zażyłości z Bogiem.
  5. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Nowe Życie, Miłujcie się i czasopisma misyjne.
  6. Niech Pan Jezus wspiera nas swoim błogosławieństwem.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2020 roku – INWESTYCYJNA
09:00             + Stanisława + Piotr + Stanisława + Alojzy ++ z rodziny
11:00             W INTENCJI PARAFIAN: Dziękczynna za Dobrodziejów i wszystkich Ofiarodawców na inwestycje i dzieła parafialne
13:00             ++ zmarłych polecanych – 81/110