4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 LUTEGO 2020 ROKU

1. Dzisiaj 4 Niedziela zwykła a zarazem święto Ofiarowania Pańskiego a więc czas rozpoznania Pana Jezusa, który przypomina nam, że w naszym życiu i we wzajemnych relacjach ludzkich najważniejsza jest miłość, która owocuje w relacjach z Bogiem i człowiekiem. Dzisiaj również Dzień Życia Konsekrowanego, a więc czas modlitwy w intencji osób poświęconych Bogu w życiu zakonnym. Po Mszach świętych zbiórka ofiar na klasztory kontemplacyjne i klauzurowe w naszej Archidiecezji. Wspomagajmy Siostry, które pragną godnie żyć i pielęgnować charyzmat uświęcający nas i nasze rodziny.
  1. W poniedziałek od godz. 10:00 przygotowanie kościoła do liturgii po okresie Bożego Narodzenia. Zapraszam więc ekipę dekoracyjną, która przygotowała świąteczny wystrój kościoła, jak również do pomocy chętnych wolontariuszy. Niech patron naszej Parafii: św. Jacek i święci, których relikwie przechowujemy w kościele, wypraszają nam potrzebne łaski i dary na błogosławioną codzienność.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  3. Za tydzień niedziela inwestycyjna (9 II 2020). Ofiary składane na tacę przeznaczamy na kontynuowanie ogrzewania plebanii i kościoła parafialnego. Pragnę już teraz poinformować, że ofiary złożone przez Parafian, którzy przyjęli kolędę wystarczyły na pokrycie okresowych zobowiązań wobec Kurii, Seminarium i zamknięcie płatności za wykonane inwestycje w 2019 roku. „Bóg zapłać” za dar serca.
  4. Za tydzień pod koniec homilii podsumuję kolędę i zaproponuję plan zamierzeń inwestycyjnych na 2020 rok.
  5. Ciągle zwiększają się koszty prowadzenia cmentarza. Prezydent Wrocławia wprowadził podwyższone stawki na cmentarzach komunalnych, pomimo tego, że są one dotowane w budżetu miasta. To pociąga za sobą równoczesny wzrost kosztów utrzymania cmentarzy parafialnych i wyznaniowych. Od 1 marca 2020 roku wzrosną opłaty na naszym cmentarzu, aby zdobyć środki na jego utrzymanie. Wzrosną również prolongaty za pokładne. Tylko w lutym będą jeszcze dotychczasowe stawki opłat. Jest okazja do uregulowania zaległości.
  6. Polecam prasę katolicką: U Świętego Jacka, Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Nowe Życie i pozostałe tytuły.
  7. Pan Jezus niech nam błogosławi i niech nas prowadzi.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 2 lutego 2020 roku – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
09:00            + Władysław Kujawski – int. uczestników pogrzebu
11:00            + Anna Wróblewska – 1 rocznica śmierci + Bolesław Wróblewski – 16 rocznica śmierci ++ rodziców z obu stron
13:00            + Julian Stanisław Owoc – 2 rocznica śmierci