II NIEDZIELA ADWENTU – 8 GRUDNIA 2019 ROKU

1. Dziś II niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Maryja była nie tylko wolna od grzechu ale przede wszystkim żyła blisko Boga. Wskazuje nam, że w Eucharystii najbardziej rozbrzmiewa głos Boga, który pragnie kształtować nasze serca miłością. Poddajmy się temu wskazaniu i z Jej pomocą zmieniajmy nasze życie, bez lęku i niepokoju. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne i ogrzewanie. Po Mszy św. mamy okazję, aby swoimi ofiarami do puszek wesprzeć Kościół na Wschodzie, który tworzą potomkowie naszych Rodaków, a którzy trwają w wierze i są wdzięczni Polakom w Ojczyźnie za pamięć i okazaną pomoc. Dziękuję Paniom Florystkom za wierne kwestowanie po Mszach św.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11:00 poświęcenie medalików i łańcuszków Dzieciom I Komunijnym, a po Mszy św. nałożenie Cudownego Medalika osobom starszym. Potem od 12:00 – 13:00 doroczna Godzina Łaski: czas adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.
  3. W tygodniu [poniedziałek-piątek] Roraty o godz. 18:00. Mszę św. poprzedza tradycyjna procesja z lampionami. Roraty przeżywamy pod patronatem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcam dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy i kontynuowania tej bogatej i pięknej katolickiej tradycji.
  4. W parafiach organizowane są ćwiczenia duchowne i dni spowiedzi. Nasze przygotowanie do spowiedzi adwentowej będzie w III Niedzielę a głoszone Słowo Boże zachęci nas do pojednania w spowiedzi i uczynkach pokuty. Spowiedź świąteczna w naszym kościele będzie w poniedziałek 23 XII: od 16:30 – 18:30.
  5. Na stół Wigilijny mamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki. Jak w poprzednim roku proszę nowych Parafian, którzy jeszcze nie przyjmowali kolędy o wypełnienie kartoteki rodziny (formularze są na stoliku) i zgłoszenie kolędy. Natomiast rodziny, które już przyjmowały kolędę w dwóch ostatnich latach taką kartotekę już posiadają. Uzupełnienie kartoteki winno dokonać się do 26 grudnia, abym mógł przygotować harmonogram odwiedzin duszpasterskich.
  6. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie (numer o Taize), Miłujcie się i inne.
  7. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i opieki Niepokalanej Dziewicy.

II NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019 roku – A – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP
9:00               + Janina + Henryk – rodzice + Adam – mąż
11:00            Dziękczynno-błagalna w 90 urodziny Weroniki Rogóz z prośbą o dar zdrowia, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w życiu Poświęcenie MEDALIKÓW
13:00            Dziękczynno-błagalna o potrzebne łaski dla córki Barbary Gąsieniec, męża, dzieci i Ojczyzny