XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LISTOPADA 2019 ROKU

1. Słyszymy w liturgii Bożego Słowa prawdę o końcu porządku ziemskiego, jak również naszego osobistego życia na tej ziemi. Nasza egzystencja może być bogata w wyjątkowe talenty i łaski, kiedy zatroszczymy się o praktykowanie miłowania Boga i bliźnich oraz czynienia dobra. Jako uczniowie Chrystusa odpowiedzialnie korzystajmy z darów i łask Bożych, które stanowią prawdziwe bogactwo dla naszego umysłu i serca. Każdy Boży dar jest darem miłości Ducha Świętego.
  2. W czwartek – 21 XI – w naszej Parafii to czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczystą adorację rozpoczniemy o godz. 15:00 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie: od 15:30 – modlitwa adoracyjna parafian ze Swojczyc; od 16:30 – parafian z Kowal; od 17:30 – parafian z Nowego Portu i Olimpii Port. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. w intencji Parafian. Wspominamy wtedy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy adoracyjnej i dziękczynnej.
  3. Za tydzień Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny rok liturgiczny w naszym życiu. Wyśpiewamy Panu Bogu uwielbienie za czas łaski i życia. Będzie dobra okazja, aby skierować pokorne prośby do Boga, zwłaszcza o trwanie w wierze i pełnienie dzieł miłości. Tradycyjnie w Uroczystość Chrystusa Króla ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. Korzystajmy z lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i dostępne na stoliku egzemplarze.
  5. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i wielu łask.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 listopada 2019 roku – C – DZIEŃ UBOGICH
9:00               + Adolf + Franciszka
11:00            Dziękczynno-błagalna w 1 urodziny Basi: o dar zdrowia, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Rodziców i rodziny
13:00            + Stanisław Ryń – 1 rocznica śmierci