XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

1. Słowo Boże uświadamia nam, że łaska uzdrowienia zawsze pochodzi od Boga i jest darem Jego Miłosierdzia. Przekonywał nas o tym wiele razy św. Jan Paweł II, który nadal pragnie pośredniczyć w otrzymywaniu darów Bożych. To Najświętsza Eucharystia uobecniana nam misterium Wieczernika i Ofiary Krzyża stając się pokarmem na życie wieczne. To powinno nas inspirować do pielęgnowania w sobie łaski uświęcającej i daru Bożej Miłości. Serdecznie dziękuję Ofiarodawcom na inwestycje parafialne i na stypendia dla młodzieży.
  2. Jutro święto Komisji Edukacji Narodowej. Już dzisiaj we Mszy św. wieczornej będę modlił się w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby korzystali z Bożego światła i Bożej mądrości w formacji dzieci i młodzieży. To wielki trud i wymagające powołanie.
  3. Różaniec w tygodniu o godz. 17:30. W poniedziałek różaniec z udziałem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam do wspólnej modlitwy w parafialnej wspólnocie. Gdyby każdy mieszkaniec naszej parafii przybył choć jeden raz na różaniec to każdego dnia byłoby na wspólnej modlitwie ok. 60 osób, a jest 10 - 12.
  4. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Wypominki będzie można składać od przyszłej niedzieli. Bardzo proszę wypełnić kartki czytelnie. Msze św. za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach będą sprawowane 1 do 6 XI 2019 roku. W Uroczystość Wszystkich Świętych (piątek) o godz. 14:00 na cmentarzu a w Dzień Zaduszny o godz. 12:00. W pozostałe dni w kościele parafialnym o godz. 18:00. Będzie to dobra okazja do żarliwej modlitwy za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.
  5. Za tydzień Niedziela Misyjna inaugurująca Tydzień modlitw za Misje. Niech każdy z nas weźmie do serca apel papieża Franciszka, aby wesprzeć to szczególne dzieło Kościoła, czyli wszystkich idących za Chrystusem. Ofiary na misje złożymy do puszek w niedzielę 27 X na zakończenie tygodnia misyjnego. Pragnę poinformować, że trwają już ustalenia związane z przyjęciem do naszej Parafii relikwii bł. Bronisławy – dar Sióstr Norbertanek z Krakowa. O tym wydarzeniu więcej za tydzień na Mszach świętych.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie, U świętego Jacka i Apostolstwo Chorych.
  7. Życzę Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 roku – C – DZIEŃ PAPIESKI
9:00               + Adam + Monika – rodzice
11:00            Dziękczynno-błagalna z racji urodzin Urszuli i Jana: o dar zdrowia i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym
11:00            W intencji Jana Michała i rodziców z racji Chrztu