XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

1. W I niedzielę października Słowo Boże wzywa nas do ewangelicznej wierności Bożym darom. W życiu codziennym mamy służyć kierując się mocą Bożą, mądrością i trzeźwą oceną relacji we wspólnocie z bliźnimi, tak by realizować przykazanie miłości. Prośmy zatem o wrażliwość sumienia i serca, które winno być zjednoczone z Ukrzyżowanym Zbawicielem. Każde uczestniczenie we Mszy św. i osobista adoracja pozwala osiągnąć wewnętrzny pokój i doświadczyć radości życia w Bogu. Po Mszy św. o 11:00 poświęcenie różańców Dzieciom I Komunijnym.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17:30. W poniedziałek różaniec prowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. We wtorek o modlitwę proszę matki, w środę ojców, w czwartek dzieci szkolne i młodzież a w piątek małżeństwa. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym. Intencji jest dużo i trzeba omodlić je sercem i duszą z żywą wiarą.
  3. W sobotę diecezjalna pielgrzymka piesza do Trzebnicy. Wyrusza z katedry o 6:00 rano. Nie trzeba się zapisywać. Pielgrzymka do okazja do modlitewnej refleksji i powierzenia Bogu przez wstawiennictwo św. Jadwigi swoich spraw.
  4. Za tydzień II niedziela października - niedziela inwestycyjna. Ofiarami wspieramy fundusz prac remontowych i inwestycyjnych. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie modlitewne i darem serca. Ufamy, że podołamy tym zobowiązaniom, jakie powstają z racji przeprowadzonych prac w kościele i na cmentarzu.
  5. Również za tydzień XIX DZIEŃ PAPIESKI. Po Mszach św. okazja dorocznego wsparcia katolickiej Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, która troszczy się o stypendia dla młodych zdolnych Polaków. W tym roku hasłem Dnia Papieskiego jest zawołanie: Wstańcie, chodźmy! Paniom Florystkom już teraz dziękuję za przeprowadzenie tej kwesty.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nowe Życie oraz U świętego Jacka.
  7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na niedzielne świętowanie i trud nowego tygodnia.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 roku – C
9:00               ++ zmarłych polecanych – 30/76
11:00            W intencji Parafian – POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW I KOMUNIJNYCH
13:00            ++ zmarłych polecanych – 31/76