XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2019 ROKU

1. Czas wakacji łączymy nie tylko z odpoczynkiem. W tym kontekście Chrystus nas dzisiaj zapytał: Za kogo Mnie uważacie. Może nie od razu ale trzeba podjąć próbę skonstruowania dobrego planu na nowy rok szkolny i wzajemnych relacji w rodzinie, środowisku pracy i życia. Niech ten plan będzie odpowiedzią daną samemu Zbawicielowi. Przypominam, że w lipcu i sierpniu porządek Mszy św. [niedziela: 9:00 – 11:00 – 13:00 – 18:00; w tygodniu godz. 18:00] nie ulega żadnej zmianie. Zachęcam do osobistej i wspólnotowej modlitwy, zwłaszcza do celebrowania niedzielnej Eucharystii w gronie rodziny parafialnej.
  2. Kancelaria Parafialna w miesiącach wakacyjnych również po Mszy św. wieczornej we wtorek i czwartek: 18:30 – 19:00. W sprawach pilnych ustalamy przyjęcie na nr podany na planszach informacyjnych.
  3. W tygodniu Litanię do NSPJ odmawiamy jako dziękczynienie po Mszy św. Tę modlitwę ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii i osób potrzebujących duchowego wsparcia. Zachęcam do udziału we Mszy św. również w tygodniu.
  4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zachowując tradycję, uroczyste poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów oraz indywidualne błogosławienie małych dzieci. Niech to będzie rodzinna modlitwa w intencji łask i błogosławieństwa Bożego dla potomstwa w naszych rodzinach.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Msza św. o 18:00. Po Komunii św. nie tylko odmówimy Litanię do NSPJ ale również Akt oddanie się tej nieskończonej Miłości.
  6. W sobotę [29.VI] Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jesteśmy wezwani do uczestnictwa we Mszy św. i udzielenia dorocznego wsparcia dla Stolicy Apostolskiej, aby Papież i wszystkie urzędy apostolskie mogły służyć Kościołowi. Msza św. o 9:00, bowiem Msza św. wieczorna w sobotę będzie już z XIII niedzieli.
  7. Wszystkim życzę miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019 roku – C
9:00           + Zygmunt Łataś – 15 r. śm.  + Marianna ++ z rodziny
11:00         Dz.-błag. w 20 r. ślubu Anety i Radosława z prośbą do MB o zdrowie, łaski i opiekę Ducha Świętego dla całej Rodziny
13:00         + Marianna + Franciszek ++ z obu stron: rodziców i rodzeństwo