NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 CZERWCA 2019 ROKU

1. W liturgii Uroczystość Trójcy Świętej. Pan Jezus objawia nam w pełni tajemnicę Boga. Wszystko co się dokonuje w naszym życiu wiary jest dziełem Trójjedynego Boga, który nas stworzył, w Jezusie nas odkupił i w Duchu Świętym nas nieustannie uświęca. Aktualizuje się to przez głoszone Słowo Boże i sprawowane Sakramenty, z których możemy nieustannie czerpać konieczne łaski.
  2. Dzisiaj po Mszach św. małżonkowie wolontariusze przyjmują nasze podpisy jako głos wyraźnego poparcia ogólnopolskiej akcji, której celem jest ochrona polskich dzieci przed propagowaną edukacją seksualną w przedszkolach i szkołach. Proszę o ten ważny głos, aby środowiska skrajne i liberalne moralnie nie demoralizowały dzieci. Za wychowanie i formację dzieci odpowiadają wyłącznie rodzice.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11:00. Zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii i procesji, po której będzie Msza św. o 13:00. Pójdziemy tradycyjną trasą: wyjście z kościoła, ul. Miłoszycka, rondo, Swojczycka, Ludowa i Miłoszycką powrócimy do świątyni. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Stać nas na dobrą organizację i wzorowy udział w procesji. W procesji za krzyżem pójdą sztandary, dzieci I Komunijne i rocznicowe z rodzicami, przedszkolaki/chłopcy z dzwoneczkami i rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty z rodzicami, Kapłan z Najświętszym Sakramentem i wierni. Weźmy teksty z pieśniami eucharystycznymi. Niech nasz udział będzie godnym świadectwem wiary.
  4. W Boże Ciało będziemy gościć w naszej Parafii  Misjonarza Klaretyna ks. Michała SERWIŃSKIEGO. Będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy św. a po mszach udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Tak jak młodym na weselu składamy swoje dary to przy błogosławieństwie można będzie złożyć swoją skromną ofiarę jako dar dla Prymicjanta na nową drogę życia kapłańskiego.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała o 19:00 na Placu Wolności we Wrocławiu doroczny koncert uwielbienia. Zapraszam do pięknego i po Bożemu spędzenia czasu z rodziną.
  6. Polecam prasę katolicką. Pan niech nas błogosławi.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 czerwca 2019 roku
9:00           + Helena + Mieczysław Krupińscy + Tadeusz + Krystyna Chmielińscy
11:00         + Ryszard + Jan + Eugenia + Zbigniew
13:00         + Anna Kaczmarek – 6 rocznica śmierci + Stefan ++ z rodziny