INTENCJE I OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 CZERWCA 2019 ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W liturgii Uroczystość Trójcy Świętej. Pan Jezus objawia nam w pełni tajemnicę Boga. Wszystko co się dokonuje w naszym życiu wiary jest dziełem Trójjedynego Boga, który nas stworzył, w Jezusie nas odkupił i w Duchu Świętym nas nieustannie uświęca. Aktualizuje się to przez głoszone Słowo Boże i sprawowane Sakramenty, z których możemy nieustannie czerpać konieczne łaski.
  2. Dzisiaj po Mszach św. małżonkowie wolontariusze przyjmują nasze podpisy jako głos wyraźnego poparcia ogólnopolskiej akcji, której celem jest ochrona polskich dzieci przed propagowaną edukacją seksualną w przedszkolach i szkołach. Proszę o ten ważny głos, aby środowiska skrajne i liberalne moralnie nie demoralizowały dzieci. Za wychowanie i formację dzieci odpowiadają wyłącznie rodzice.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11:00. Zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii i procesji, po której będzie Msza św. o 13:00. Pójdziemy tradycyjną trasą: wyjście z kościoła, ul. Miłoszycka, rondo, Swojczycka, Ludowa i Miłoszycką powrócimy do świątyni. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Stać nas na dobrą organizację i wzorowy udział w procesji. W procesji za krzyżem pójdą sztandary, dzieci I Komunijne i rocznicowe z rodzicami, przedszkolaki/chłopcy z dzwoneczkami i rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty z rodzicami, Kapłan z Najświętszym Sakramentem i wierni. Weźmy teksty z pieśniami eucharystycznymi. Niech nasz udział będzie godnym świadectwem wiary.
  4. W Boże Ciało będziemy gościć w naszej Parafii  Misjonarza Klaretyna ks. Michała SERWIŃSKIEGO. Będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy św. a po mszach udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Tak jak młodym na weselu składamy swoje dary to przy błogosławieństwie można będzie złożyć swoją skromną ofiarę jako dar dla Prymicjanta na nową drogę życia kapłańskiego.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała o 19:00 na Placu Wolności we Wrocławiu doroczny koncert uwielbienia. Zapraszam do pięknego i po Bożemu spędzenia czasu z rodziną.
  6. Polecam prasę katolicką. Pan niech nas błogosławi.

 

Intencje mszalne

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 czerwca 2019 roku
9:00           + Helena + Mieczysław Krupińscy + Tadeusz + Krystyna Chmielińscy
11:00         + Ryszard + Jan + Eugenia + Zbigniew
13:00         + Anna Kaczmarek – 6 rocznica śmierci + Stefan ++ z rodziny
18:00         + Grażyna – 6 rocznica śmierci

Poniedziałek – 17 czerwca 2019 roku
18:00          ++ dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek        – 18 czerwca 2019 roku
18:00          + Grzegorz Weremczuk – int. uczestników pogrzebu

Środa          – 19 czerwca 2019 roku
18:00           W intencji Parafian

Czwartek     – 20 czerwca 2019 roku – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
9:00            Dziękczynno-błagalna za szczęśliwą operację z prośbą o dar zdrowia
11:00          Pro Populo Dei – Zakończenie Roku Szkolnego – PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM
13:00          + Władysława Likos – 3 rocznica śmierci
18:00          Dziękczynno-błagalna w 6 rocznicę zawarcia małżeństwa Sylwii i Pawła Paciorek – o potrzebne łaski z życiu małżeńskim i rodzinnym      

Piątek         – 21 czerwca 2019 roku
18:00          + Janina Wrona – int. Danuty i Wiesława Kazimierowicz

Sobota        – 22 czerwca 2019 roku
18:00          + Janina Wrona – int. Józefa Loch

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – C – 23 czerwca 2019 roku
9:00            + Zygmunt Łataś – 15 r. śm.  + Marianna ++ z rodziny
11:00          Dz.-błag. w 20 r. ślubu Anety i Radosława z prośbą do MB o zdrowie, łaski i opiekę Ducha Świętego dla całej Rodziny
13:00          + Marianna + Franciszek ++ z obu stron: rodziców i rodzeństwo
18:00          + Janina Wrona – int. znajomych i rodziny z USA