ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 CZERWCA 2019 ROKU

1. W liturgii Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obiecany i zapowiedziany Duch Pocieszyciel jest z nami i będzie aż do skończenia świata. Jako uczniowie Chrystusa korzystajmy z mocy i mądrości Ducha, który przenika nasze wnętrze i obdarza nas darami i owocami, aby nasze życie było pełne ewangelicznego świadectwa o miłości Boga i bliźniego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. W tę uroczystość z racji niedzieli inwestycyjnej dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom na inwestycje parafialne i doroczne ubezpieczenie dóbr parafialnych.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Uroczysta Msza św. o 18:00. Zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii i modlitwy w intencji naszych rodzin, by powierzyć je szczególnej opiece Maryi Matki. Mam na myśli nowych mieszkańców i zarazem parafian, szczególnie młode małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do założenia rodziny.
  3. W czerwcu modlitwę litanijną do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy jako dziękczynienie po Komunii świętej.
  4. W środę – 12.VI – o godz. 12:00 sprzed kościoła parafialnego zostanie odebrany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odzyskane surowce z utylizacji tych urządzeń pozwolą na zgromadzenie środków na wsparcie dla projektów misyjnych: zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie dla placówek misyjnych Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Elektrośmieci prosimy składać na trawniku przed stanowiskami dla rowerów.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jest to również kolejna rocznica ingresu do Katedry Wrocławskiej Ks. Arcybiskupa Józefa, który Mszę św. dziękczynną odprawi w sobotę o 11:00 w Katedrze Wrocławskiej. Zachęcam do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
  6. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Nowe Życie…
  7. Niech dary Ducha Świętego nieustannie nas wspomagają. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 czerwca 2019 roku – Inwestycje
9:00           + Antoni Iżykowski – 8 rocznica śmierci + Genowefa Iżykowska – 2 rocznica śmierci ++ z obu stron
11:00         + Anna + Józef Białek + Teresa + Jacek Janiszewscy
13:00         + Barbara Orzeł – 11 rocznica śmierci ++ rodziców i + brata Chrzest: Sara Wiktoria RZECZKOWSKA