VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 MAJA 2019 ROKU

1. W liturgii VI Niedziela Wielkanocna, a w naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. Chrystus Pan zapowiada misję Ducha Świętego, który nas uzdolni do życia chrześcijańskiego i wierności Bogu. Nie jest to łatwa misja do spełnienia, bowiem wymaga pokornego przyjęcia mocy i łaski Bożej i wierności chrześcijańskim zasadom na każdy dzień. Prawdziwą moc możemy czerpać z częstej Komunii Świętej, która nam ofiaruje moc życia w Bogu. Polecajmy dzieci pierwszokomunijne, ich rodziny i ich codzienny trud pięknego życia z Bogiem i bliźnimi. W modlitwie polecajmy dzisiaj dobroci Bożej wszystkie matki, dziękując Bogu za dar macierzyństwa i ich ofiarne życie w naszych rodzinach.
  2. Od poniedziałku do czwartku dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień, w którym będą modlitewnie dziękowały za dar Eucharystii, rodziny, wspólnoty kościelnej i misji. Zapraszam rodziny tych dzieci i Parafian na nabożeństwa majowe o 17.45 i Mszę świętą wieczorną.
  3. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci I Rocznicy Komunii św. będzie w piątek o godz. 17:00. Spowiedź przed Rocznicą będzie w sobotę od godz. 17:00 – 17:45.
  4. W tym tygodniu I sobota czerwca. Modlitwa adoracyjna wspólnoty żywego różańca od godz. 17:00, o 17:15 – wspólny różaniec, o 17.45 – nabożeństwo czerwcowe (Litania d NSPJ) i zmiana tajemnic różańcowych. Modlitwą ogarnijmy dzieci i prośmy dla nich o Boże dary.
  5. Za tydzień VII Niedziela Wielkanocna (2.VI): Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i Rocznica I Komunii Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 dzieci klas IV przeżywać będą I rocznicę Komunii Świętej. Módlmy się za rodziny i dzieci, aby gorliwie przeżywały czas osobistej formacji religijnej i praktykę chrześcijańskiej wiary, o gorliwość dla nich i ich rodzin.
  6. Również za tydzień Narodowy Dzień Dziękczynienia. Jak co roku dziękujemy za powstającą Świątynię Opatrzności Bożej na Wilanowie, jej wyposażenie i finalne przygotowanie do sprawowania kultu Bożego. Po ponad 200 latach Naród Polski wypełnia sukcesywnie ślubu swoich Poprzedników. Ofiary na ten cel Panie Florystki będą zbierać po Mszach św. niedzielnych 2 czerwca 2019 roku. Bóg zapłać dla Pan i Ofiarodawców.
  7. Polecam prasę katolicką. Pan Jezus niech nam błogosławi.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 maja 2019 roku – I KOMUNIA ŚWIĘTA
9:00           + Danuta – 13 rocznica śmierci + Gizela + Stanisław + Jan
11:00         Pro Populo Dei – I Komunia Święta
13:00         + Katarzyna Kamas + Stanisław – rodzice
18:00         + Franciszek + Julia + Jerzy + Katarzyna + Genowefa

Poniedziałek – 27 maja 2019 roku
18:00          + Bogdan Baranowski – int. uczestników pogrzebu

Wtorek        – 28 maja 2019 roku
18:00          + Anastazja Włodyjowska – int. uczestników pogrzebu

Środa          – 29 maja 2019 roku
18:00           + Lucjan Rogóz – 13 r. śm. + Marek – 2 r. śm. + Andrzej – 2 r. śm.

Czwartek     – 30 maja 2019 roku
18:00          O błog. Boże w prowadzeniu ciąży dla Alicji i dziecka, o szczęśliwe rozwiązanie i dary Boże w życiu rodzinnym

Piątek         – 31 maja 2019 roku             17:00 Spotkanie Rocznicy I Komunii
18:00          O błog. Boże i łaski dla Jadwigi i Grzegorza w życiowych sprawach