NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6 STYCZNIA 2019 ROKU

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Objawienia Pańskiego. Chrystus objawił się Mędrcom ze Wschodu, którzy uznali Go za swego Pana i Zbawiciela i złożyli Mu dary: złoto – kadzidło – mirrę. Pokłon Trzech Króli zapowiada uznanie w Jezusie Zbawiciela wszystkich ludzi, niezależnie od tego, kim są. Cały świat przychodzi do Jezusa, który pragnie abyśmy braciom wskazywali drogę do Niego. Dlatego dzisiaj wspieramy wszystkich misjonarzy świata, aby mogli skutecznie przepowiadać Ewangelię w miłości do Chrystusa i braci. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na misje i Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. Do naszej dyspozycji poświęcona kreda i kadzidło. Kredą znaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Pielęgnujmy tę znaczącą prawdę, iż korzystamy z mieszkań uświęconych przez Chrystusa mocą Jego błogosławieństwa. Wspólna modlitwa kolędowa i błogosławieństwo kapłańskie niech będzie darem nieba na godne i piękne życie w chrześcijańskiej rodzinie i wspólnocie Kościoła.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Msze św. w czasie kolędy o godz. 15:00 a początek nawiedzin duszpasterskich od godz. 16:00. Plan kolędy w tym tygodniu: w poniedziałek (7.I) – ul. Działdowska i Niborska, we wtorek (8.I) – ul. Gołdapska i Lechitów, w środę (9.I) – ul. Tczewska, w czwartek (10.I) – ul. Swojczycka numery nieparzyste, w piątek (11.I) – ul. Swojczycka (numery parzyste) i Ludowa, w sobotę od 10:00 – ul. Byczyńska i Murowana, w poniedziałek (14.I) – ul. Miłoszycka (numery nieparzyste), we wtorek (15.I) – ul. Miłoszycka (numery parzyste). Plan całej kolędy na stronie internetowej Parafii.
  4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 13:00 zapraszam rodziców z dziećmi ochrzczonymi w 2018 roku – 43 dzieci. We wspólnocie Kościoła Bożego odnowimy zobowiązania chrzcielne a dzieciom zostanie nałożony Cudowny Medalik Niepokalanej, aby wstawiennictwo Maryi chroniło je od wszelkiego grzechu, zła i niebezpieczeństwa. Maryja w Objawieniach Cudownego Medalika zapewniła o udzielaniu łask, które są konieczne do życia w wierze i miłości w chrześcijańskich rodzinach. Zachęcam Rodziców, aby w codziennej modlitwie powierzali Dzieci opiece Maryi, która jest nauczycielką i wychowawczynią Dzieci Bożych.
  5. Niedziela Chrztu Pańskiego to również II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę mają wesprzeć fundusz inwestycyjny i prace remontowe w naszej parafii oraz potrzebne środki na ogrzewanie kościoła i plebanii. O dalszych planach inwestycyjnych powiem więcej w czasie sprawozdania pokolędowego w niedzielę 27 stycznia 2019 roku.
  6. Polecam prasę katolicką. Wszystkim niech Boże Dziecię szczodrze błogosławi.

OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6 stycznia 2019 roku – C – TRZECH KRÓLI
9:00           + Dominik – 3 r. śm. + Agnieszka – 7 r. śm. + Stanisław – 20 r. śm. + Jan + Maria
11:00         ++ zmarłych polecanych – 29/30
13:00         W intencji Parafian
Po Mszy Chrzest: Franciszek MAJCHER – Barbara ZIELIŃSKA
18:00         ++ zmarłych polecanych – 30/30

Poniedziałek – 7 stycznia 2019 roku
15:00          Pro Populo Dei (z 20.I.)

Wtorek       - 8 stycznia 2019 roku
15:00          Pro Populo Dei (z 27.I.)

Środa         - 9 stycznia 2019 roku
15:00            ++ zmarłych kapłanów – 1

Czwartek   - 10 stycznia 2019 roku
15:00          ++ zmarłych kapłanów – 2