I NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA 2018 ROKU

1. Niedzielną Liturgią rozpoczynamy czas ADWENTU. Łączymy się ze wszystkimi dla których jest to czas oczekiwania na ostateczne przyjście Pana i którzy pragną przygotować się do spotkania z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Zbawiciela. Emmanuel – Bóg jest z nami. Dzisiaj niedziela adoracyjna: rozważanie Słowa Bożego przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Od dzisiaj w bocznej nawie kościoła (przed obrazem Miłosierdzia Bożego) mamy do dyspozycji poświęcone Opłatki Wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece duże – po 14 zł i małe po 6 zł. Ofiary opłatkowe przeznaczone są na całoroczne utrzymanie kościoła. Ofiary składamy do skarbony.
  3. W tygodniu adwentowym od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 18:00. Mszę św. poprzedzi tradycyjna procesja z lampionami. Roraty przeżywać będziemy w tym roku W mocy Ducha Bożego. Dzieci otrzymają na pierwszych roratach plansze a w kolejne dni obrazki do jej wypełnienia. Zachęcam rodziców do wspólnej modlitwy z dziećmi i kontynuowania tej pięknej katolickiej tradycji. Liczę na szczególnie gorliwą obecność dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych.
  4. W tym tygodniu I piątek grudnia. Chorych odwiedzę po wykładach – ok. 11:00. Natomiast po południu od 17:00 godzinna adoracja i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. o 18:30 kolejne spotkanie dla bierzmowanych. Drugie spotkanie w grudniu będzie 14. Grudnia o 18:30.
  5. W sobotę8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczysta Msza św. z uroczystości będzie o 11:00, w czasie której poświęcę dzieciom Pierwszokomunijnym Medaliki a starsi chętni będą mogli przyjąć Cudowny Medalik Niepokalanej. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszy od 12:00 – 13:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobiste modlitwy w ramach Godziny Łaski. Maryja 8 XII 1947 roku w Montichiari we Włoszech powiedziała: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia… Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Msza św. o 18:00 będzie sprawowana wg liturgicznego formularza z II Niedzieli Adwentu.
  6. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu przeżywać będziemy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, gdzie pozostało wielu Polaków, którzy pomimo biedy i opuszczenia trwają w wierze i są wdzięczni za każdą pomoc od Rodaków w Ojczyźnie. Na ten cel Panie Florystki będą kwestować po Mszach św. za tydzień. Za tydzień również niedziela inwestycyjna – taca przeznaczona na remonty parafialne i dokonane inwestycje.
  7. Korzystajmy z lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, L’Osservatore Romano i Apostolstwo Chorych.

I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018 roku – C
9:00           + Stanisław Ryń – int. uczestników pogrzebu
11:00         + Stanisław Ryń – int. Bronisławy
13:00         + Zdzisław – 13 rocznica śmierci i z racji imienin + Stanisław – 10 rocznica śmierci