XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 LISTOPADA 2018 ROKU

1. Z Objawienia Bożego wiemy, że Pan Bóg będzie nas sądził z wykonanych czynów miłości. Szczególne znaczenie w ocenie Bożej mają te czyny, które podejmujemy z czystym i nieskazitelnym sercem, a więc w stanie Łaski Bożej. Jest to Boży porządek pisany miłością Ducha Świętego i ofiarowany każdemu człowiekowi. Nie rezygnujmy z tak bogatego duchowego obdarowania.
  2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Wyśpiewajmy sercem hymn pełnego uwielbienia Boga za każdą łaskę i dar życia. Pokornie prośmy o dary istotne dla naszego życia w wierze i pełnionych dzieł miłości. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  3. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Korzystajmy z modlitewnego pośrednictwa i wstawiennictwa Niepokalanej Dziewicy Maryi a w tym dniu dodatkowo ze wstawiennictwa św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, przez którą Maryja ofiarowała światu Cudowny Medalik.
  4. W tym tygodniu I sobota grudnia. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wspólnoty żywego różańca. Wspólny różaniec o 17:15. Msza św. i zmiana tajemnic żywego różańca o 18:00. Msza św. będzie sprawowana w intencji żyjących i zmarłych Członków Żywego Różańca.
  5. Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok kościelny przeżywany „W mocy Ducha Bożego”. W czasie modlitwy adwentowej godnie przygotujmy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i przeżywać je będziemy jako oddani Duchowi Świętemu. Proszę o przygotowanie lampionów dla dzieci i starszych, aby oprawa liturgiczna modlitewnie budowała naszą wspólnotę chrześcijańską. Mam nadzieję, że w Roratach będą uczestniczyły nie tylko dzieci komunijne i rocznicowe. Dzieci z każdych rorat otrzymają pamiątki.
  6. W przyszłą niedzielę będą już poświęcone opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. Świece duże – po 14 zł i świece małe po 6 zł. Dochód ze świec zostaje przekazany do Caritas. Proszę sumiennie i uczciwie regulować należność za świece. Natomiast ofiary opłatkowe przeznaczamy tradycyjnie na utrzymanie kościoła i dzieła parafialne.
  7. Polecam prasę katolicką i życzę miłej lektury.
  8. Nam wszystkim niech Pan hojnie błogosławi i nas bezpiecznie prowadzi.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 listopada 2018 r – CHRYSTUSA KRÓLA
9:00           + Stanisław Ryń – int. bratowej Jadwigi i Grażyny z mężem
11:00         Dziękczynna z racji urodzin JUSTYNY i pomyślnie zdanego egzaminu oraz o dar zdrowia i potrzebne łaski dla BASI i BORYSA
13:00         + Stanisław Korman + Anna Wirzman ++ z rodziny