XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 WRZEŚNIA 2018 ROKU

1. Niedzielą adoracyjną rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny polecając Opatrzności Bożej Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Rodziców a nade wszystko dzieci i młodzież. W parafialnej modlitwie chcemy zmieścić dzieło ewangelizacji młodych pokoleń i sprawę ożywienia ich wiary w moc Jezusa Chrystusa. Po wspólnej adoracji o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcam Rodziny do wspólnej modlitwy w tygodniu i otwartości na działanie Ducha Świętego.
  2. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 7:00 rano a we wtorek i środę nie będzie Mszy św. wspólnej. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w czwartek.
  3. Przygotowanie dzieci do I Komunii i Spowiedzi św. zasadniczo odbywa się w parafii zamieszkania rodziców i dzieci. Do 20 września 2018 r.  proszę w Kancelarii Parafialnej zgłosić dzieci do tegorocznej formacji. Pod koniec września będzie organizacyjne spotkanie z rodzicami w tej sprawie. Natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszam 21 września 2018 roku na Mszę św. o 18:00 i spotkanie informacyjne w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  4. Zachęcam kandydatów do Służby Liturgicznej. Proszę zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu I piątek miesiąca września. Od 10:00 odwiedzę chorych (można zgłosić nowych chorych), a od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O 18:00 comiesięczna Msza św. za ++ polecanych w listopadowych wypominkach.
  5. Za tydzień rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca września ofiarami wspieramy parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny. W sierpniu Parafianie i Goście złożyli na ten cel 3.330 PLN. Bóg zapłać za troskę o dzieła parafialne.
  6. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, Nowe Życie, U świętego Jacka oraz Apostolstwo Chorych.
  7. Na owocne świętowanie niedzieli i tygodnia Pan Jezus nam hojnie pobłogosławi na zakończenie Adoracji.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 września 2018 roku
9:00           + Bronisława + Mieczysław Kośmider + Piotr Geisler + Stefan Jaros ++ z rodzin: Cierpińskich – Drejów – Lubych
11:00         Pro Populo Dei – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
13:00         + Jan – 29 r. śm. + Danuta – żona + Mikołaj + Maria – rodzice