XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 SIERPNIA 2018 ROKU

1. Chrystus Pan raz jeszcze zwiastuje nam prawdę o Sobie jako Chlebie Żywym. Pyta nas: czy stać nas na zawierzenie Jemu w tym zakresie? Czy Ciało i Krew przyjmujemy jako dar Życia wiecznego w Bogu? Jest to swoista próba dla naszej ufnej wiary w moc Boga. Czy faktycznie stać mnie na bezgraniczne zaufanie Zbawicielowi i to bez względu na wszystkie argumenty i racje rozumu?
  2. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii diakona Jarosława z Diecezji Świdnickiej. Dziękujemy za dar Słowa Bożego i wspólną modlitwę. Życzymy, aby okres przygotowania do święceń kapłańskich był naznaczony łaską Bożą i życzliwością ludzką. Mamy nadzieję, że w maju lub czerwcu 2019 roku odprawi u nas Mszę św. Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy już dziś i będziemy wspierać modlitwą.
  3. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  4. Za tydzień ostatnia niedziela sierpnia a w tym roku w tym dniu przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte z uroczystości w porządku niedzielnym. W czasie Mszy o 9:00 odnowimy akt oddania się Narodu Polskiego Matce Bożej Częstochowskiej, tym bardziej, że Pani Jasnogórska towarzyszy nam na co dzień w Kopii Obrazu Nawiedzenia.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, Patrona Seminarium Duchownego we Wrocławiu, w środę NMP Królową, w czwartek św. Różę z Limy, w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła. Korzystajmy ze wstawiennictwa naszych świętych i błogosławionych patronów.
  6. Polecam prasę katolicką.
  7. Każdemu z Nas niech Pan Jezus hojnie błogosławi dzisiaj i w zajęciach całego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 sierpnia 2018 roku
9:00           + Domicella Młodzik – (1)
11:00         Dziękczynno-błagalna w 30 rocznicę ślubu Elżbiety i Wiesława
13:00         ++ polecanych Miłosierdziu Bożemu – (24)