XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 SIERPNIA 2018 ROKU

1. Słowo Boże wskazuje dzisiaj na przyrodzoną i nadprzyrodzoną wartość chleba, a przez to chce nas uwrażliwić na korzystanie z darów i łask Bożych. Każda Boża łaska jest dla naszego zbawienia. Jeśli jesteśmy pełni łaski to mamy szansę doświadczyć Bożej doskonałości. Pielęgnujmy wdzięczność w sercu za tak bogate obdarowanie. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Bezpośrednio po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego w czasie adoracji. Na koniec jako dar Bożej łaskawości przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. Do 10 sierpnia łączymy się duchowo i modlitewnie z Pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę. Bogactwem naszej wspólnoty parafialnej są również członkowie Grupy XVI – Grupy Duchowego Uczestnictwa. W modlitwie osobistej i w czasie Mszy św. przedkładajmy Bożej Matce nasze rodzinne i osobiste intencje.
  3. Może zauważyliśmy zamontowany na schodach kościoła podjazd dla najmłodszych. Pragnę poinformować, że w poniedziałek otrzymamy już piec CO i będziemy mogli przystąpić do wyposażenia kotłowni na plebanii, która będzie obsługiwać również ogrzewanie kościoła. Zakupiona została już nagrzewnica, której instalacja będzie w drugiej połowie sierpnia. Trwają prace na cmentarzu parafialnym: to nie tylko budowa trwałych alejek między kwaterami ale również przygotowanie terenu, na którym jest blisko 30 starych pni z korzeniami. Trzeba je fachowo usunąć. To wszystko poddaję Wam Drodzy Parafianie pod rozwagę, tym bardziej że są to inwestycje parafialne, których za darmo nikt nam nie wykona. Może jest ich za dużo, ale przy dobrej woli możemy temu zaradzić. Za tydzień II niedziela miesiąca a więc comiesięczna składka na sfinansowanie inwestycji parafialnych. Chcę jasno powiedzieć: tego proboszcz nie robi dla siebie i to nie powinna być tylko jego troska. Przy tej okazji pragnę podziękować Parafianom, którzy bez rozgłosu wspomagają parafię swoją pracą i pomocą. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
  4. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. W kalendarzu liturgicznym liczne wspomnienia i święta: Przemienienie Pańskie, św. Dominika, św. Teresy Benedykty od Krzyża, św. Wawrzyńca, św. Klary. Korzystajmy z ich wstawiennictwa i orędownictwa.
  5. Prasa katolicka do naszej dyspozycji: Gość Niedzielny, Niedziela, Apostolstwo Chorych i parafialna gazetka U św. Jacka.
  6. Adres strony parafialnej www:swojczyce.archidiecezja.wroc.pl

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 sierpnia 2018 roku
9:00              ++ z rodzin Litwinów, Bujaków i Grabowskich
11:00         + Filip – syn w 14 rocznicę śmierci + Stanisława i Kazimierz Sikora – rodzice + Stanisława Krzystyniak – teściowa