XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2018 ROKU

1. Słowo Boże uzdalnia nas do owocnego słuchania Jezusa i zgłębiania Jego nauki. W Niej – w Ewangelii jest ukryta moc i łaska zdolna do naszej przemiany. Warto się zapytać – w kontekście misji prowadzonych przez polskich misjonarzy – czy osobiście odczuwam głód Słowa Bożego, czy chcę kierować się Bożą Mądrością – a więc darami Ducha Świętego? Już samo pragnienie otwiera mnie na misterium przebywania w Bożej Obecności, a sama Eucharystia jest spełnieniem daru spotkania z miłością Jezusa.
  2. Odpowiadając na apel Ks. Bpa Jerzego Mazura chciejmy włączyć się w akcję: Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa. Patronuje jej św. Krzysztof, Patron Kierowców. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu na bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie środków misyjnego transportu. Na ten cel hojnie przeznaczmy ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę: 1 grosz za 1 km. Po Mszach św. w niedzielę za tydzień będzie okazja do poświęcenia pojazdów mechanicznych. Natomiast w tygodniu będziemy przeżywać XIX Tydzień św. Krzysztofa i będziemy modlić się o bezpieczne podróżowanie dla naszych Parafian.
  3. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. W czasie Nowenny będę w imieniu Parafian dziękował przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy za wszystkich pracowników, pomocników i dobrodziejów naszych prac parafialnych, które zgodnie z harmonogramem są realizowane.
  4. Przy wyjściu z kościoła czekają na nas egzemplarze prasy katolickiej, chcą się z nami zaprzyjaźnić. To Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych.
  5. Pragniemy starannie ubogacać naszą parafialną stronę internetową: swojczyce.archidiecezja.wroc.pl Dlatego na adres mailowy Parafii proszę przesyłać jako załączniki skany zdjęć, może osobiste teksty i relacje z ważnych wydarzeń do planowanej zakładki: Parafia we wspomnieniach wiernych.
  6. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 lipca 2018 roku
9:00           + Anna Ruda – 5 rocznica śmierci
11:00         + Jan Żuk – 17 rocznica śmierci
13:00         + Józefa Libik – int. uczestników pogrzebu Po Mszy św.
CHRZEST: Zuzanna Ewa MIGAS
18:00         + Krzysztof Kobylowski – int. rodziny z Kęt

Poniedziałek – 23 lipca 2018 roku – św. Brygidy
18:00          ++ polecanych Miłosierdziu Bożemu – (1)