XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LIPCA 2018 ROKU

1. Sam Chrystus wskazuje nam w liturgii Słowa na wartość wiary i zagrożenia, jakie rodzą się z postawy niewiary, niedowiarstwa, braku ufności. Niegroźne jest powątpiewanie, jednak może stanowić poważne zagrożenie, kiedy prowadzi do obojętności. Nie ma gorszej postawy w samym człowieku jak postawa obojętności na miłość Boga i człowieka. Takie zagrożenia możemy pokonać przez piękne relacje modlitewne i życiowe z Panem Bogiem oraz bliźnimi. Eucharystia wspomaga nas w przeżywaniu tej twórczej intymności, jak również osobista modlitwa, która staje się rozważaniem Bożych tajemnic.
  2. Po Mszy św. o 9:00 poświęcenie nowych kaplic dla stacji DROGI KRZYŻOWEJ DUCHOWEGO UZDROWIENIA. Sam Jezus zaprasza nas do częstego rozważania Jego Męki i Śmierci, aby w tym czasie dokonać uzdrowienia naszych serc. On przez Mękę i Śmierć oswobodził nas z niewoli grzechu, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne. Przy tej okazji pragnę raz jeszcze podziękować wykonawcom, mentorom i ofiarodawcom na to dzieło, których z imienia przywoływałem tydzień temu. Jestem wdzięczny każdemu, kto nie tylko zauważa nasze prace parafialne ale tym, którzy mają dobrą wolę włączenia się w ich realizację.
  3. XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska w dniach od 2-10 sierpnia. Zapisy w lipcu w tradycyjnych miejscach a w naszej Parafii dzisiaj po Mszach św. zapisy do Grupy Duchowych Uczestników.
  4. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  5. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych i U świętego Jacka. Wersja elektroniczna jest dostępna już na stronie internetowej naszej parafii. W przygotowaniu jest również zakładka do cmentarza parafialnego, gdzie będzie można sprawdzić stan opłat za pokładne. Przypominam, że z racji pogrzebu opłata pokładnego obowiązuje przez 20 lat, następnie należy ją przedłużyć na kolejne 20-lecie lub 10-lecie. Grób nieopłacony zgodnie z prawem polskim pozostaje do dyspozycji zarządcy cmentarza i na tym miejscu może być dokonany pochówek innych osób.
  6. Pan Jezus niech nam błogosławi.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 lipca 2018 roku
9:00           W intencji Parafian: poświęcenie DROGI KRZYŻOWEJ
11:00         Pro Populo Dei (z 15.VII)
13:00         W intencji Antosia Szenajcha z racji chrztu i 1 rocznicy urodzin. Po Mszy św. CHRZEST: Antoni SZENAJCH