INTENCJE I OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2018 ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka. Usłyszeliśmy to na początku liturgii i w darze Słowa Bożego z Księgi Mądrości. Ta prawda niech rzutuje na nasze życie, myślenie, decyzje i działanie, bowiem ostatecznym celem naszym jest szczęśliwe życie wiecznie z Bogiem. Prośmy o to w czasie modlitwy adoracyjnej po Mszy św. Czas wakacji niech nas skłania do bliskich relacji z Bogiem i ludźmi. Możemy doświadczyć obecności i mocy miłującego Pana.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu I piątek i I sobota lipca. W I piątek chorych odwiedzę od 10:00, następnie adoracja i okazja do spowiedzi od 17:00 a o 18:00 Msza św. w intencji ++ polecanych z listopadowych wypominkach. Następnie w I sobotę od 17:00 adoracja eucharystyczna, o 17:15 wspólny różaniec a o 18:00 Msza św. wspólnoty żywego różańca. Zapraszam do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Wczoraj udało się już zainstalować wokół kościoła parafialnego 14 kaplic ze stacjami Drogi Krzyżowej. W nowych kapliczkach zostały umieszczone odnowione stacje Drogi Krzyżowej z naszego kościoła, a cała instalacja będzie dobrą okazją do osobistej modlitwy przez rozważanie Męki Pańskiej. W tym miejscu chciałbym podziękować wykonawcom i mentorom tego dzieła: Panu Bogdanowi i Tadeuszowi z pomocnikami, Panu Piotrowi i Jego ekipie monterskiej. Uroczyste poświęcenie nowych kaplic ze stacjami Drogi Krzyżowej Duchowego Uzdrowienia będzie 8 lipca po Mszy św. o 9:00. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty parafialne z racji II niedzieli miesiąca. W czerwcu zebrano 2.262,00 PLN.
  5. Od 2-10 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Zapisy w lipcu w tradycyjnych miejscach, a od 30 VII do 1 VIII w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki przy DA Wawrzyny. W naszej Parafii powstaje grupa Duchowych Uczestników, którzy otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany Przewodnik. Zapisy do grupy Duchowych Uczestników będą za tydzień (8 VII) po Mszach św. Wpłata na koszty organizacyjne 10 PLN.
  6. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych.
  7. Po Adoracji uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Intencje mszalne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 lipca 2018 roku
9:00           + Józef + Alfreda Baliccy + Ewa + Maria + Kazimierz Piwowar
11:00         Dziękczynna w 1 rocznicę urodzin Heleny oraz o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny
Chrzest: Nikola Maja KOWALCZYK
13:00         + Paweł Lis – m-c po śmierci + Stefan Fidelus – 17 rocznica śmierci
18:00         + Marian Kubica – (1)

Poniedziałek – 2 lipca 2018 roku
18:00          + Edward Pułka – (1)

Wtorek      - 3 lipca 2018 roku – św. Tomasza Apostoła
18:00          + Edward Pułka – (2)

Środa         - 4 lipca 2018 roku
18:00          + Edward Pułka – (3)

Czwartek   - 5 lipca 2018 roku
18:00          + Edward Pułka – (4)

I Piątek      - 6 lipca 2018 roku
18:00          ++ polecanych w wypominkach

I Sobota     - 7 czerwca 2018 roku
14:00          W intencji nowożeńców: Mateusz/Jaśmina Maria
18:00          Pro Populo Dei – Po Mszy: ślub: Jacek – Beata i chrzest Adam Dariusz

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 lipca 2018 roku
9:00            W intencji Parafian: poświęcenie DROGI KRZYŻOWEJ
11:00          Pro Populo Dei (z 15.VII)
13:00          W intencji Antosia Szenajcha z racji chrztu i 1 rocznicy urodzin – rez.
18:00          + Marian Kubica (2)