XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2018 ROKU

1. Dar Słowa Bożego kieruje naszą uwagę na rozwój Królestwa Bożego w naszym życiu chrześcijańskim. Od chrztu św. konieczne są czyny wiary i miłości, które stają się nadprzyrodzonym paliwem na drodze uświęcenia i bliskości z Bogiem. Darmo otrzymaliśmy dary Boże, ale one się rozwijają i umacniają naszą nadzieję, kiedy podejmujemy współpracę z Bogiem. Najowocniejsza współpraca dokonuje się kiedy przyjmujemy łaski płynące z sakramentów świętych, zwłaszcza z pojednania i Eucharystii. Korzystajmy również z owocnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie Litanię odmawiamy jako czas adoracji w sercu po przyjęciu Komunii św. a w liturgii niedzielnej w czasie Komunii św. wiernych.
  2. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjnej w ciągu dnia.
  3. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Zapraszam rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów a przede wszystkim dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież na Mszę św. dziękczynną na zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. będzie w czwartek 21 czerwca 2018 o godz. 18:00. Będziemy też prosić o bezpieczne wakacje i gorliwość w życiu religijnym rodzin naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, święto patronalne Archidiecezji Wrocławskiej. Będzie to dobra okazja do modlitwy w intencji Kościoła Partykularnego, który tworzymy pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Modlitwą ogarniemy również Księdza Kardynała, Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, biskupów pomocniczych, jak również wszystkich kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu i kleryków seminariów zakonnych: Klaretynów, Franciszkanów i Salwatorianów z Bagna.
  5. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się i Apostolstwo Chorych.
  6. Pan Jezus niech nam błogosławi na rozwój Królestwa Bożego w nas.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 czerwca 2018 roku
9:00           + Anna i Stefan Kaczmarek
11:00         + Grażyna – 5 rocz. śmierci
Po Mszy chrzest: Laura OKRASZEWSKA