X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2018 ROKU

1. Dzisiaj słowo Boże uświadamia nam prawdę, że Pan Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Pragnie kierować naszym  życiem. Z Jego strony zawsze jest do dyspozycji miłość i pokój. Natomiast kiedy łamiemy Jego przykazania to pojawia się lęk i wola ucieczki od Boga. Jako dzieci Boże nie musimy się lękać, bowiem w Bożej Miłości znajdziemy prawdziwe i pełne ukojenia. On jest większy od naszych grzechów i w Nim jest nasze ocalenie. Uświadamiamy sobie pełnię Bożej Dobroci choćby rozważając w czerwcu poszczególne wezwania zawarte w Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie modlimy się tymi wezwaniami po Komunii św. a w niedziele czerwca w czasie Komunii św.
  2. Dzisiaj II Niedziela czerwca. Ofiary złożone na tacę stanowią już drugą cząstkę parafialnego funduszu remontowo-inwestycyjnego. Dziękuję Ofiarodawcom i powierzam ich Opatrzności Bożej. Finalizowane są prace przy ogrodzeniu działki wokół plebanii. Zamówiony został nowy piec CO dla plebanii i kościoła. Troska o dobra kościelne to nasza parafialna powinność.
  3. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do codziennego uczestnictwa we Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia istnieje możliwość nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna. Nie chodzi o długie godziny ale owocne nawiedzenie i ewangeliczna rozmowa ze Zbawicielem.
  4. Duszpasterstwo Akademickie Wrocławia i Opola zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na wakacyjny obóz w Białym Dunajcu. Zamysłem obozu jest integracja maturzystów ze środowiskiem akademickim a jego główną atrakcją są liczne wycieczki w Tatry. Termin wyjazdu: 3-16 września. Koszt 419 PLN. Zapisy od 10 lipca o ośrodkach duszpasterstwa akademickiego. Ulotki i bony wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Apostolstwo Chorych i misyjne wydawnictwa.
  6. Pan niech nam hojnie błogosławi.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 czerwca 2018 roku
9:00          + Adam Czyljewicz – 6 rocznica śmierci
11:00         + Barbara Orzeł – 10 rocznica śmierci
13:00         + Helena Oczko – (19)