NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – B – 27 MAJA 2018 ROKU

1. W liturgii Uroczystość Trójcy Świętej. Pan Jezus objawia nam w pełni tajemnicę Boga. Wszystko co się dokonuje w naszym życiu wiary jest dziełem Trójjedynego Boga, który w Jezusie nas odkupił i w Duchu Świętym nas nieustannie uświęca. Dokonuje się to przez Słowo Boże i Sakramenty, z których możemy nieustannie czerpać konieczne łaski.
  2. Dzisiaj o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci i ich rodziny szczerym darem modlitwy, aby godnie korzystano z życia sakramentalnego i udzielanych łask Bożych. Dzieci będą przeżywały biały tydzień do Bożego Ciała. Nabożeństwa majowe do czwartku o godz. 17.45. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy Maryjnej.
  3. Jutro i we wtorek do godz. 10:00 rano odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem tej akcji jest wsparcie zakupu inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jest to wymowna pomoc dla polskich misjonarzy i ich działalności charytatywnej. Sprzęt można składać przed kościołem. Akcję będzie koordynował Pan Tadeusz. Sprzęt zostanie odebrany we wtorek o 10:30. Szczegóły na ulotkach na stoliku z prasą.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11:00. Zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii i procesji, po której będzie Msza św. o 13:00. Pójdziemy tradycyjną trasą: wyjście z kościoła, ul. Miłoszycka, rondo, Swojczycka, Ludowa i Miłoszycką powrócimy do świątyni. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Stać nas na dobrą organizację i wzorowy udział w procesji. W procesji za krzyżem pójdą sztandary, dzieci I Komunijne z rodzicami, przedszkolaki/chłopcy z dzwoneczkami i rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty z rodzicami, Kapłan z Najświętszym Sakramentem i wierni. Będzie nagłośnienie ale weźmy teksty z pieśniami eucharystycznymi. Niech nasz udział będzie godnym świadectwem wiary, bowiem na taką postawę nas stać.
  5. Spotkanie dla dzieci Rocznicowych i Rodziców będzie w piątek o 16:30 z racji rocznicy I Komunii, która będzie za tydzień. Ogłoszenia na drugą część tygodni podam w Boże Ciało.
  6. Polecam prasę katolicką i niech Trójca Święta nam błogosławi.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 roku
9:00           + Danuta – 12 rocznica śmierci + Gizela + Stanisław
11:00         + Zofia i Stanisław Libera
13:00         + Ryszard Antkowiak – 10 rocznica śmierci ++ z rodziny + Eugenia + Jan + Zbigniew